Глибина емоцій у фотографії

Глибина емоцій у фотографії

Сьогодні в нас в гостях Мар’ян Мотрук – це унікальна людина яка зуміла не тільки розпізнати свій талан, він зміг досягти чимало успіхів у своїй професії. Він активно та наполегливо працює над своєю мрією, він вчиться передавати емоції на фото і ми впевнені, що йому це досить не погано виходить, адже його фото наповнені історією та глибиною емоцій об’єктів які він знімає. 


Традиційне питання – як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Я прийшов у фотографію у 2003 році – це можна назвати чистою випадковістю. Почалось це все з того, коли я знайшов на горищі фотоапарат – це був зеніт 122. Відзнявши 1 плівку, можна навіть сказати досить вдало, я зрозумів що це те чим я буду займатись. Плівка була Фуджі 200, 36 кадрів кольорова – це було як хобі до того моменту доки не піднялось питання куди йти вчитись після школи. Тоді я теж зрозумів, що мені потрібно йти вчитись на цю професію. Я обрав ВНЗ КНУКіМ Факультет кіно і телебачення, Спеціальність оператор кіно і телебачення. Досить вдало я закінчив 5 років навчання бюджетної форми, що не кожному вдавалось, оскільки отримувати гарні оцінки на цій спеціальності було мало, потрібно було ще й приносити зроблені зображення.

Скільки часу займаєтесь професійною фотографією?

Перші гроші на фотографії я почав заробляти на другому семестрі другого курсу. Мені запропонував мій одногрупник роботу фотографом, позичивши гроші на першу цифрову камеру Canon 450 D, я пройшов успішно випробний термін, на третій день мене взяли на роботу.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, світло)

Зараз в мене Canon 6 D 40мм 2.8, 20мм 2.8 80-200 2,8. Плівку я не покинув, час від часу знімаю на зеніт 12 і 50мм 2. Київ 19м 35 2.0 6х6 Київ 60 80мм 2.0.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

Складне питання. Основного напрямку я не маю. Проте є напрямки які мені до вподоби і які я найчастіше знімаю – це промислова зйомка, останніх 2 роки це те що я знімаю найчастіше. Також я дуже люблю робити різні портрети, студійний портрет – це напевно те що мені найбільше подобається. Кожна людина, вона не така як попередня, форма лиця, фактура, погляд. За допомогою світлотіньового малюнку можна зробити так, щоб людина себе не впізнала на фото або побачила себе по справжньому. Потрібно вести діалог зі знімальним об’єктом, щоб він відкрив себе. В очах людини все написано саме головне зловити цей момент.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Я слідкую за багатьма фотографами, проте найбільше на мене впливають роботи 15-17 століття.
Pittori Fiamminghi – це підбірка зображень і моя нова книга яку я купив в Римі на барахолці. З одного зображення можна отримати більше інформації ніж з 20-ти сторінок прочитаної книги. Це вміння створити зображення і передати не тільки інформацію, а й низку емоцій в яких перебувають персонажі в той самий момент.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Все допомагає. Яким би ти крутим не бум, скільки ти будеш жити стільки ти й будеш навчатись, кінця досконалості не існує. Мені критика найбільше допомагає, для мене критика – це як повний провал зйомки і я йду до того, щоб наступний раз переробити та зробити ще краще!

Чим захоплюєтесь, крім фотографії?

Старими автомобілями, різною складною механікою та мандрівками.

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

С приводу зйомок за кордоном я жодного разу не знімав, я навіть камеру  з собою не беру. Я отримую більше естетичного задоволення, коли я дивлюсь і  бачу, те що я запам’ятав і тримаю в голові – це назавжди жодний знімок не змінить цього. В кінці осені в мене планується поїздка до атлантичного берега, думаю що цей раз візьму з  собою камеру, навіть дві 6х6 та цифрову. Впевнений, що декілька десятків гарних картинок привезу.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Для початківця найкраще камера та яка вам найбільше підходить. Візуально початківець має обирати собі камеру по візуальним прикметам. Потрібно пам’ятати 3 параметри: 1 відносний отвір; 2 довжина експозиції; 3 світлочутливість і все. Навчившись компонувати всі ці параметри, ти впевнено можеш заявляти, що ти фотограф. Відчуття композицій прийде з часом. Натюрморт, портрети, пейзаж, знаючи що це таке, можна і з телефоном бути фотографом.

Сьогодні був в нас в гостях  Мар’ян Мотрук

Фотограф: Київ

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта