Фотографія як спосіб самореалізації

Фотографія як спосіб самореалізації

З пошуком себе людина все більше освоює різноманітних професій. Сьогоднішня гостя  Алёна Назаренко є творчою людиною, вона писала вірші та прозу, неодноразово виступала на сцені та друкувалась в різних виданнях, вона довгий час працюєвала в бухгалтерії, та все ще не зупинялась, адже не відчувала, що це на всі 100 її. Вона спробувала багато напрямків та знайшла себе у фотографії.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

Фотографувати я почала у 2010 році, а от професійно займатися фотографією виникло бажання у 2014. І я відразу подала документи до Московського державного університету дизайну і технології на факультет фотожурналістики. Мене не зупинило те, що це вже третя вища освіта і я маю 10 років досвіду роботи в бухгалтерії. З самого дитинства я була творчою людиною — писала вірші й прозу, неодноразово виступала на сцені та друкувалась в різних виданнях. Тому в мене завжди виникало велике бажання знайти себе. І тільки коли прийшла в фотографію — зрозуміла, що це моє.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

В моєму арсеналі професійна камера Nikon, великий набір об’єктивів, вспишка, штатив, моноподом та лайтдиск. Планую найближчим часом придбати студійне освітлення. В майбутньому планую відкрити власну студію і організувати фотошколу.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його вибрали?

З 2014 року я спробувала всі напрямки фотографії, працювала як в студіях так і на пленерах. Це були самі різноманітні фотосесії – індивідуальні, сімейні, дитячі, тематичні, з ультрафіолетом, боді-арт, вагітні, ню, фешн, б’юті. Я була на гран прі з художньої гімнастики, фотографувала дівчат на пілоні, відвідувала покази дизайнерських колекцій, співпрацювала з дизайнерами. Але зупинилася я на сімейних фотосесіях. А вже після народження донечки я зрозуміла, що хочу займатись ще newborn фотографією. Спочатку навчалась онлайн та почала поповнювати реквізити для новонароджених і діток до року. Це ексклюзивні речі ручної роботи найкращих закордонних фахівців – одяг, подушечки, пов’язочки, шапочки, коврики, корзинки. Потім підвищила кваліфікацію і почала практикувати. 5 років я жила в Москві, де даний напрям дуже популярний і я змогла здобути достойну освіту. Тому приїхавши в Україну мрію реалізувати здобутий досвід та стати однієї з найкращих.

Чи є у вас мрія? (Якщо так то яка вона)

Мрію про власну фотостудію та фотошколу. В містечку, де я народилась немає ані курсів, ані фотошколи, де можна було б дізнатись про фотографію. Звісно є онлайн навчання, проте тут і інтернет є не в кожній хаті. У зв’язку з цим є велике бажання поділитись своїм досвідом з іншими не байдужими до фотографії.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Мене надихають світові та вітчизняні фотографи. Зокрема — Михайло Панін, Стів Ласмін, Андрій Каменєв, Юлія Патяка, Анна Моравська, Олена Коваленко, Денис Персен.

Що вам допомогло і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер- класи?

Я завжди навчалась тільки в найкращих. Зокрема це такі фотографи як: Михайло Панін, Стів Ласмін, Андрій Каменєв, Володимир Клинський, Дмитрій Чурсін, Антон Чегляков, Олександр Талюка, Андрій Нікольський, Олександр Мец, Володимир Вяткін і це не весь список. В цьому році я була учасником Першого всеукраїнського форуму фотографів новонароджених, де спікери були Олена Парфінчук, Ольга
Березова, Юрій Стахов, Юлія Патяка, Олена Пономарьова, Анна Моравська, Олена Коваленко, Денис Персен. Я підвищила кваліфікацію у сфері newborn на Воркшопі у фотографа із Лондона Анни Моравської. Щодня дивлюсь прямі ефіри та вебінари – вони мене надихають йти далі і не зупинятись.

Які місця для фотосесії ви би порадили в місті якому проживаєте?

На даний момент я проживаю в Полтаві, тут неймовірна природа і є достатньо локацій для втілення самих неймовірних ідей. Також багато фотостудій в яких я дуже люблю працювати. Кожному клієнту я пропоную варіанти місця проведення фотосесії й ми обов’язково знаходимо саме те, що хочеться. Паралельно працюю в містах — Київ, Миргород та Велика Багачка. За попередньою домовленістю приїжджаю в будь-яке місто України. Також приймаю замовлення в Росії – це Москва і Московська обл. Дуже популярна робота на виїзді, особливо це стосується newborn, оскільки не всі мами після пологів добре себе почуваюсь. У вас вдома організовується міні-студія. Я приїжджаю з усім необхідним реквізитом, завчасно домовляємось про деталі. Від вас потрібно тільки світла кімната з вікном і не хвилюватися, тому, що ваші переживання передаються дитинці. Я займатимусь дитинкою, мама при необхідності може покормити. Пропоную зробити фото і з батьками, тому присутність батька також необхідна. Рекомендації з підготовки до фотосесії я завжди даю кожній родині окремо.

Чи часто знімаєте закордоном? (Якщо так то де вже знімали?)

Я жила в Росії, тому тривалий час проводила фотосесії в Москві та Московській області, час від часу приймала замовлення в Україні. Зараз працюю більше на батьківщині.

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Я б порадила початківцям спочатку обрати напрямок у фотографії, залежно від цього підібрати техніку. Тому що різні цілі й дуже великий вибір техніки. Можливо вам достатньо буде недорогої камери й китового об’єктива, через те, що ви хочете фотографувати тільки для себе – сім’ю чи природу. А якщо це комерція – тоді тільки професійна техніка, можна почати хоча б Nikon 600 D або Nikon 610. Важливо пам’ятати, що сфера фотографії досить дороге задоволення. І без необхідного набору фототехніки ви просто не зможете отримати бажаний результат.

Фотограф: Алёна Назаренко

Місто: Велика Багачка, Миргород, Полтава

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта
Додай свій профіль БЕЗКОШТОВНО та отримуй клієнтів з твого міста!
Додай свій профіль безкоштовно!