Фотографії які наповнені смислом, чуттєвістю, креативністю та майстерністю може зробити тільки людина яка любить справу якою займається і він її любить це Валерій Котенко. Людина яка не може просто відкинути те що надихає та заставляє бачити красу навколо, він шукав і знайшов свій спосіб бачити та показувати красу.

Як, коли і чому Ви прийшли в фотографію?

За професією я програміст, але з дитинства мав потяг до творчості: писав вірші, книги. Лиш малювання мені не піддавалося, і фотографія стала для мене можливістю працювати у візуальному мистецтві. Вперше дзеркальну камеру я взяв у руки 5 років назад, і тепер не випускаю.

На яку техніку Ви знімаєте? (Камера, оптика, об’єктив, світло)

Зараз я знімаю на Sony A7 II, з об’єктивів віддаю перевагу фіксам: 85mm f/1.8 та 28mm f/2.0. Здебільшого знімаю з природним освітленням.

Який у Вас основний напрямок в фото і чому Ви його обрали?

Fine art та ню art — це напрямки, в яких я розвиваюся зараз. Мій вибір був простим: я багато подорожую, і бачу багато казкових місць. Додайте до цих місць красунь у незвичних образах і ви матимете яскраві світлини.

Роботи яких фотографів мають на Вас вплив?

Один з моїх улюблених фотографів та мій вчитель — Дан Хечо. Це майстер, який чітко поєднує красу форми та змісту. Варто побачити хоча б одну його роботу, щоб закохатися в мистецтво фотографії.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу? Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?

Аналіз чужих робіт і бажання відтворити техніку. Я брав уроки, щоб дізнатися техніки обробки конкретної фотографії, вивчав та експериментував з усім, що знаю у фотошопі, вивчав роботу зі світлом у студіях. Я й досі вчуся, щодня, доводжу до ідеалу.

Чи навчались Ви в Фотошколі? (Якщо так то в якій?)

Я пройшов академію Дана Хечо, але у фотошколі не був, мені цікаво було розібратися самому у всіх нюансах. І я радий, що пішов цим шляхом — мій стиль зйомки не повторює когось, а досить самобутній.

Чи часто знімаєте у фотостудіях? (Якщо так то назвіть 3 які вам найбільше подобаються)

Студійна зйомка в мене часто буває взимку, коли погода не дозволяє влаштувати яскравий фотосет. Спочатку було важко, бо техніка зйомки була заточена на вуличні кадри, але зараз я просто обожнюю студії. Мої фаворити – Rococo, Inlight та Light Studio.

Які місця для фотосесій порадили б у своєму місті?

Street style зйомки на вулиці, я б радив проводити на Подолі та Липках. А от портрети та art краще робити у Маріїнському парку — багато ідей приходять саме тут.

Про що ви мрієте найбільше на світі?

Я мрію стати фотографом, що залишить свій слід в історії фотографії. Фотографія — моє хобі та пристрасть, а не спосіб заробітку, тому я шукаю красу в кожному кадрі.

Що вам допомагає розуміти, що ви обрали правильний шлях в житті?

Моя дружина Марго та кожна людина, яка каже мені, що мої фотографії надихають. Я знаю кількох людей, що обрали фотографію як професію саме через мене. Це приємно!

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

Я б радив Sony A58 – я сам починав з неї, але мав змогу познімати на інші камери для початківців. Ця виявилася найкращою, бо має кілька своїх плюсів: кращі кольори, стабілізатор, приємну ергономіку.

Що ж до порад, то так, я маю їх:
– знімайте часто. Кожний кадр наближає вас до ідеалу;
– не бійтеся вкладатися в навчання. Хороші курси фотографії коштують недешево, але дають вам дуже багато;
– відповідально ставтеся до зйомок. Продумайте кольори, деталі, як і на який об’єктив зняти. Зйомка починається з вашої уяви, і чим краще ви все продумаєте, тим краще буде результат.

Фотограф: Валерій Котенко

Місто: Київ