Фотографія як мистецтво яке надихає

Фотографія як мистецтво яке надихає

Для Андрія Ковальова фотографія стала таким творчим хобі яке в першу чергу приносило йому задоволення. Тому вже зовсім скоро його талант та очі які світились від щастя помітили й інші. В першу чергу каже Андрій: “не женіться за грошима, все згодом”. 

Як,  коли і чому Ви прийшли в фотографію ?

Фотографією цікавлюся понад сім років. На першому році навчання в університеті – це було в 2014 році, я почав задумуватись над покупкою хорошого фотоапарата, переглянувши на YouTube десятки роликів і відвідавши безліч сайтів та форумів для фотографів, я вирішив придбати свою першу камеру.

Чому саме фотографія? Все вийшло само по собі, я ніколи не задумувався над професією фотографа, вважав це буде моїм хобі як і було перший рік. Фотографував я багато та безкоштовно, часто гуляв по-місту з фотоапаратом в руках і «ловив» цікаві кадри. Згодом один із таких випадкових кадрів зайняв перше місце на студентському конкурсі у номінації «Краще репортажне фото».

На яку техніку ви знімаєте ? (Камера, оптика, світло, об’єктив)

На сьогоднішній день я працюю з дзеркальним фотоапаратом  Canon 6D та двома об’єктивами Canon 35mm 2.0 та Canon 85mm 1.8 також використовую спалах Canon 430-2. Вважаю, що даний фотоапарат це краща професійна камера бюджетного сегменту.

Який у вас основний напрямок у фото і чому ви його обрали?

Основними моїми напрямками є декілька, насамперед це портретна фотографія, також Fashion, згодом я почав працювати й у весільній фотографії. Чому портрети? Я вважаю що портрети це щось особливе, адже у цьому напрямку акцент ставиться на особистість, можна розповісти про людину у фото, глядач немов би знайомиться із людиною яка зображена на фото. Цей напрямок мені найбільш до душі. Що до весільної зйомки – це розпочалось напевне як і у більшості фотографів, завдяки друзям та знайомим які запрошували бути фотографом у них на весіллі.  Стосовно реклами одягу, мені зателефонувала подруга яка працює у цій сфері й сказала, що їй потрібен фотограф для зйомки одягу, я не вагаючись погодився.

Розкажіть про зйомку яка найбільше запам’яталась.

Пам’ятаю цей день дуже добре, насамперед дуже запам’яталась молода пара. Чим саме ? Тим що я не працював, я відпочивав фотографуючи їх, насправді мене вразила відкритість та щирість цих людей. Микола та Настя були немов професійні моделі та водночас закохані  мов підлітки один в одного. Це мене дуже вразило, оскільки я завжди скептично ставився до такого поняття як справжня любов, напевне того дня я повірив що таке все таки існує. Дуже радив був мати справу з такими прекрасними людьми.

Роботи яких фотографів мають на вас вплив.

Все залежить від напрямку, якщо говорити про Fashion то найбільше мене завжди надихав німецький фотограф Peter Lindbergh зокрема і його історія становлення як професіонала. Також – це фотограф Agata Serge, Patrick Demarchelier та багато інших.

У весільній сфері для мене в прикладі завжди стоять наші українські фотографи, які на мою думку нічим не поступаються закордонним колегам, якщо конкретно то в першу чергу це роботи Володимира Іваша, Sergio Mazurini, Pavel Meinik, також чимало хороших фотографів є у Росії , зокрема завжди слідкував і надихався працями  Ігоря Цаплина.

Що вам допомагало і допомагає розвиватися і ставати краще як фотографу ? (Критика, поради колег, аналіз чужих робіт, майстер-класи?)

Мені завжди допомагали праці чужих робіт, аналізувавши які я намагався створити щось своє. Також відвідував різноманітні майстер-класи та курси по-фотомистецтву.

Які місця ви би порадили для фотосесії у місті якому проживаю.

У Львові є безліч цікавих місць, зокрема це парки, особливо цікавий Стрийський парк. Також безліч цікавих кафе, Patifon, Дім Легенд та інші. Особливо мені до вподоби Італійський дворик. А загалом Львів це чарівне місце де можна випадково натрапити на якийсь гарний дворик і там провести всю фотосесію. Тому рекомендую брати фотоапарат і просто гуляти містом, це допоможе знайти цікаві місця які вас здивують.

Чим захоплюєтесь крім фотографії ?

Захоплюсь психологією, адже за фахом я практичний психолог, що часто допомагає мені й у сфері фотографії. Також цікавлюся різноманітними новинками техніки. Спортом, подорожами та різними культурами світу.

Чи знімаєте ви у фотостудіях ? (Якщо так то в яких вже знімали?)

Так знімаю, найчастіше це Fabrik Studio , та Art Studio Passge.   

З якої камери ви б порадили починати початківцям? (І якщо можна декілька порад для початківців?)

На мою думку якщо ви ще взагалі не визначились чи фотографія це ваше, то найпростіша порада – це візьміть ваш смартфон, запросіть подругу чи друга і знімайте на смартфон, адже на сьогоднішній день камери в телефонах знімають  у досить хорошій якості. Це допоможе вам почати пізнавати основні засади роботи фотографа. Та якщо ви серйозно задумались покупкою фотоапарата то рекомендую звернути увагу на наступні моделі Nikon D3300 Nikon D5200 – D5300, якщо ви прихильник Canon то чудовим вибором стане Canon 6D, Canon 60D Canon 70D, також при виборі об’єктива рекомендую лінзи з фіксованою фокусною відстанню 35mm 50mm.  Попрацювавши певний час з одним об’єктивом ви самі зрозумієте який вам потрібно докупити. 

Рекомендую початківцям сильно не заморочуватись з технікою та з обробкою фото, робіть акцент на мистецтво, багато подорожуйте, готуйтесь до кожної зйомки, придумуйте цікаві творчі ідеї, не женіться за грошима, все згодом. Будьте самокритичні, рівняйтесь на колег з досвідом. Попросіться бути асистентом до більш досвідченого фотографа, це допоможе вам зрозуміти як працюють професіонали. Ну і напевно саме головне отримуйте задоволення від фотографування, багато знімайте безкоштовно, це дасть вам перший досвід. Успіхів вам та творчого натхнення.

Сьогодні в нас в гостях Андрій Ковальов

Фотограф: Івано-Франківськ, Львів, Тернопіль

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта
Додай свій профіль БЕЗКОШТОВНО та отримуй клієнтів з твого міста!
Додай свій профіль безкоштовно!