Чи можна економити на спогадах?

Чи можна економити на спогадах?

Весілля.

Одна з найбільш яскравих та важливих подій в житті кожної людини. До того ж й одна з найбільш складних в плані підготовки та вартості проведення. Враховуючи складні часи, не дивно, що організатори весілля (зазвичай молодята та їх батьки) шукають способи зменшення витрат на організацію свята. Досить часто в статті витрат на яких можна заощадити, потрапляють фотографи, відеографи, ведучі та музиканти.  Наскільки це виправдано? Давайте розбиратися!

Уявимо середньостатистичне весілля. З чого воно складається? На що витрачаються найбільші гроші? По-перше, це банкет. Враховуючи наші національні гастрономічні традиції з цим важко сперечатись. Так вже у нас прийнято, щоб столи ломилися від різних та смачних страв. Хоча зазвичай в принципі вистачило би й 1/3,  а може 1/4 всього на столах. Але смачно попоїсти та випити то святе, тому на цьому економлять не часто. До цієї статті також можна віднести й місце проведення та його оформлення. Вже відходять у минуле весілля в шкільних їдальнях, всі намагаються на радість рестораторам, орендувати помпезні  та вишукані ресторани та кафе.

Інша значна стаття витрат – одяг наречених.

Особливо нареченої. Вартість весільної сукні може сягати астрономічних сум та складати значний відсоток від загального бюджету весілля. Це при тому що ця сукня по суті одноразова. У кращому випадку її продадуть за незначні гроші, в гіршому – висітиме в шафі довгі роки. В цьому сенсі одяг нареченого більш практичний. В залежності від статусу нареченого є ймовірність використання костюму в майбутньому. Я, наприклад, свій  костюм зносив досить швидко – такого дрес-коду вимагала моя робота.

Весільний кортеж.

Вже ніхто не просить дядю Вітю з сусіднього під’їзду покатати молодих на чорній/білій «Волзі». Всім подавай Mercedes, BMW, довгі лімузини або величезні позашляховики.  А це теж кошти, й не малі.

Обручки.

Зараз, я не пригадаю випадка, коли б побачив у різних пар наречених однакові обручки. Вже відійшли у минуле прості жовті смужки, які відрізнялися лише шириною (яка зазвичай свідчила про рівень матеріального благополуччя). Кожна пара має можливість вибрати для себе або замовити індивідуальний дизайн. Але за індивідуальність теж треба платити.

Ну а вже на решту коштів замовляються фотограф, відеограф та ведучий з музикою. Так сказати за залишковим принципом.

А тепер давайте разом уявимо, що весілля пройшло, з ним пройшов перший рік сімейного життя, та всі, як це в нас прийнято, зібралися відзначити цю подію. Звичайно, святкування перейшло в пригадування подій, що відбувалися на святі. Чи згадує хтось які були страви на столі або якого кольору було була краватка у дружка? Ні. Всі, зазвичай, згадують та переживають ті емоції, які вирували на святі. Та дуже добре якщо є гарні фото та відео з весілля, саме вони допоможуть знов зануритися в атмосферу свята.

А якщо пройшло вже 5 або 10 років? Всім вже буде все одно, на чому їздили та що пили. Дуже приємно побачити фото та відео, на яких наречені молоді, очі світяться коханням, випромінюючи радість, а для ваших дітей – фото та відео – це взагалі єдина можливість розділити радість цього дня з вами через багато років.

Я не переконую, що саме фотограф та відеограф повинні бути основною статтею витрат. Ні в якому разі! В першу чергу це свято наречених та для наречених. Головне, щоб свято не перетворювалося на змагання – «щоб не гірше», або, навіть, «щоб круче чим у когось». Ні! Я лише наголошую, що гарні, якісні фото та відео обов’язково повинні бути на згадку в молодих. Повірте, Ваша подружка, яка купила модну дзеркалку та робить гарні фото в Instagram навряд чи зможе якісно відзняти Ваше свято. Хоча бувають виключення, але весілля не той випадок коли можна покладатись на випадковість. Довірити зйомку такої події треба професіоналу, людині, яка відповідає за результат, має необхідні навички та уміння, людині, яка розуміє всю відповідальність.

Звичайно, це буде коштувати дорожче чим подружка чи сусід. Але саме така людина зможе допомогти Вам отримати чудові світлини, на яких ви побачите яскраві емоції. Ця людина підкаже Вам найкращій маршрут для фотопрогулянки, допоможе Вам з позуванням. Або запропонує Вам якусь креативну ідею для зйомки чи втілить Вашу. Найголовніше серед великого різноманіття пропозицій вибрати таку людину, з якою ви будите «на одній хвилі», яка відчує вас та зможе втілити всі ваші очікування від весільної зйомки.

Не треба вибирати гаманцем, вибирайте серцем, почуттями!

Залиште свій коментар
Коментарі
Ім'я
Електронна пошта